Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarına sert tepki!
#1
Başkan Erdoğan'dan Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarına sert tepki!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kritik kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Ermenistan'ın Azerbaycan'ı hedef alan saldırılarına sert tepki gösterdi. "Hiç şüphesiz bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan hadisedir" ifadelerini kullanan Başkan Erdoğan, "Türkiye, kadim dostluk bağları ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğu Azerbaycan'ın hakkına, hukukuna, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almakta asla tereddüt göstermeyecektir."dedi.

baskan-erdogandan-er-70e580418d262155f9e7.jpg


Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kritik kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu.
Ermenistan'ın Azerbaycan'ı hedef alan saldırılarına sert tepki gösterdi."Hiç şüphesiz bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan bir hadisedir." İfadelerini kullanan Başkan Erdoğan, "Türkiye, kadim dostluk bağları ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğu Azerbaycan'ın hakkına, hukununa, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almakta asla tereddüt göstermeyecektir." Dedi.


Başkan Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:
Bildiğiniz gibi Ermenistan ve Azerbaycan arasında devam eden bir sıkıntı var. Bu konuyla ilgili bir kaç kelam etmeden sözlerimi bitiremeyeceğim.


ŞİDDETLE KINIYORUM
Ecdadın asırlar boyunca yerine getirdiği bu görevi Kafkaslarda neyse yine yerine getirmeye devam edeceğiz. Azerbaycan'a yapılan Ermenistan tarafından yapılan saldırıları şiddetle kınadığımız belirtmek istiyorum. Vatanını savunan Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralananlara şifa diliyorum.
960x500-ermenistan-ordusundan-alcak-sald...355d33.jpg
ERMENİSTAN'IN ÇAPINI AŞAR
Bu son saldırı yukarı Karabağ hattında değil, doğrudan iki devlet sınırları arasında ağır silahlarla yapılmıştır. Doğrudan Azerbaycan'a yönelik bilinçli bir taaruz olduğunu göstermektedir. Hiç şüphesiz bu saldırı Ermenistan'ın çapını aşan bir hadisedir.


AZERBAYCAN'A YAPILAN HER TÜRLÜ SALDIRININ KARŞISINDAYIZ
Türkiye, kadim dostluk bağları ve kardeşlik ilişkilerinin bulunduğu Azerbaycan'ın hakkına, hukununa, topraklarına yönelik her türlü saldırının karşısında yer almakta asla tereddüt göstermeyecektir. Dünyadaki tüm siyasi, diplomatik sosyal ilişkilerimizi bu doğrultuda seferber etmek boynumuzun borcudur. Kendi toprakları içindeki birçok sorunu çözemeyen bir ülkenin böyle bir saldırganlık içerisine girmesi her şeyden önce kendi halkına saygısızlıktır. Ailesini geçindirmek için ülkemizde çalışmakta olan 10 binlerce Ermeninin de bu durumdan rahatsız olduklarına inanıyorum.
Ara
Cevapla


Bu Konudaki Yorumlar
Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırılarına sert tepki! - Yazar: Aslan61 - 19-07-2020, Saat: 17:04

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Avusturya Başbakanı Kurz'a sert tepki Aslan61 0 22 19-07-2020, Saat: 13:05
Son Yorum: Aslan61
  İsrail'in ilhak planına tepki Aslan61 0 21 19-07-2020, Saat: 11:36
Son Yorum: Aslan61
  Medya Derneği'nden sert tepki Aslan61 0 76 01-06-2020, Saat: 21:57
Son Yorum: Aslan61
  Erdoğan'dan ABD'li komutana sert tepki Aslan61 0 249 1 dakika önce
Son Yorum: Aslan61
  Azerbaycan son darbeyi sağlam vurdu! Aslan61 0 255 1 dakika önce
Son Yorum: Aslan61

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi